Lasītākās grāmatas pēdējā laikā

Ir grāmatas, kuras iegūst lielu popularitāti cilvēku vidū, savukārt ir grāmatas, kuras izlasa retais.

Kā vienu no lasītākajām grāmatām pēdējo mēnešu laikā gribētu minēt Simonas Ārnstedes(Simona Ahrnstedt)romānu „Apmelotā”. Simona šobrīd ir populārākā romantisko romānu autore visā Zviedrijā. Patiesībā Simona ir diplomēta psiholoģe, kuras romāni tiek izdoti daudzās pasaules valstīs, tajā skaitā arī Latvijā.

„Apmelotā” ir stāsts par baroka laiku, kurā dzīvo kāds grāfs GabrielsGripkū. Gabrielam ir liela slava, un viņam nav pilnībā nekādu pārmetumu uz seksu, sievietēm un citām patīkamām baudām, toties laiks iet, un arī viņam pienāk laiks domāt par ģimeni un bērniem.

Vasarā uz pili tiek uzaicinātas vairākas augstdzimušas jaunavas. Kāda izglītota, temperamentīga, toties nabadzīga sieviete vārdā Magdalēna tiek lūgta par pavadoni kādai baronesei, kura ir viena no pretendentēm uz grāfa līgavas amatu. Magdalēnā ir atrodams viss, kas nepatīk grāfam Gabrielam, – asa mēle, neizteiksmīgs apģērbs, un arī Magdalēna nesaskata grāfā neko pievilcīgu. Neskatoties uz to, Gabriels un Magdalēna nonāk pie aizliegtas, toties ļoti kaislīgas un neparedzamas mīlas dēkas.

Lielu popularitāti ir guvis Džeimsa Osvalda kriminālromāns „Dabiskā nāve”. Džeimss ir skotu rakstnieks, viņš aizraujas ar kriminālromānu rakstīšanu, toties viņa daiļradē ir atrodami arī stāsti, fantāzijas darbi un komiski scenāriji.

„Dabiskā nāve” ir stāsts par to, ka aizmūrētā pagrabā tiek atrasts diezgan sakropļots jaunas meitenes līķis, kas tur pavadījis apmēram 60 gadus. Līķa novietojums liek aizdomāties par kādu briesmīgu rituālu.

Jaunais Edinburgas policijas inspektors Maklīns nekādi nespēj aizmirst šo noziegumu. Tikmēr pilsētā Edinburgā notiek vairākas slepkavības, kurām īsti nav iemesla un kuru upuri ir sabiedrībā pazīstami un cienījami cilvēki, toties policisti nespēj tās atklāt.

Inspektors Maklīns ir pārliecināts, ka šīs slepkavības ir saistītas ar nežēlīgo rituālu, kādā tika nogalināta meitene, lai gan īstu pierādījumu tam nav. Šī Maklīna pārliecība aizved viņu līdz diezgan šausminošam notikumam.

Gribas pieminēt arī LūsindasRailijasromānu „Pusnakts roze”. Lūsindas rakstītie romāni tiek izdoti miljonos eksemplāru visā pasaulē. Lūsinda ir īru rakstniece, strādājusi par aktrisi teātrī un televīzijā. Pirmo grāmatu Lūsinda sarakstīja 24 gadu vecumā.

„Pusnakts roze” ir stāsts par mīlestību, kurā tiek savērpti pagātnes un tagadnes sižeti. 11 gadus vecā Anahita no trūcīgas, toties dižciltīgas ģimenes kļūst par Mahārādžas meitas Indiras labāko draudzeni. Dienu pirms Pirmā pasaules kara abas meitenes dodas uz Angliju un nokļūst skaistā, toties nolaistā muižā Astberijā. Šajā muižāAnahita iepazīstas ar muižas mantinieku Donaldu.

Pavisam nesen, precīzāk, 2011. gadā senajā muižā ierodas slavena amerikāņu aktrise RebekaBredlija, jo viņai tika piedāvāta loma kādā britu filmā, kuras darbība risinās 1922. gadā. Drīz vien šajā pilsētā ierodas arī Ari Malahs, Anahitas mazdēls, kurš ir ieinteresēts savas ģimenes pagātnes pētīšanā, un kopā ar Rebeku viņš sāk šķetināt savas dzimtas noslēpumus, kas vajājuši ģimeni ilgus gadus.

Nevar nepieminēt arī Tomasa Glaviničaromānu „Lielākais brīnums”. Tomass ir austriešu rakstnieks, kurš ir viens no neparastākajiem un radikālākajiem mūsdienu rakstniekiem vācu valodas telpā.

„Lielākais brīnums” ir stāsts par mīlestību. Jonass uzaug pie sava labākā drauga Vernera, precīzāk, pie viņa vectēva Piko. Piko ir ļoti gudrs, tāpēc arī zēniem viņš māca dzīves gudrības. Laikam ejot, Jonass sāk klaiņot pa pasauli un iesaistās pārgalvīgās dēkās. No savām pārgalvīgajām dēkām Jonass negūst gandarījumu līdz brīdim, kad satiek Mariju. Varētu šo satikšanos uzskatīt par maģisku – mūža mīlestība ir atrasta, taču tad seko pavisam negaidīts pavērsiens, pēc kura Jonass nolemj piedalīties ekspedīcijā uz Everesta virsotni, riskējot ar savu dzīvību.

Var secināt, ka vispopulārākās grāmatas ir romāni. Tas nozīmē to, ka grāmatas pārsvarā izvēlas lasīt sievietes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *